Midland Veterans Ladies Golf Association

Jamboree

 

YEAR VENUE WINNERS MIDLAND TEAM
1961 Deal South J B Challen,R Crooke,A Denham,M Fyshe, Gillieson, D Greecy, E Ker, J Richmond
1962 Royal Lytham St Annes North J B Challen,A Denham,M Fyshe,. E Geary,N henriques, E Ker, J Richmond, H Wylde
1963 Woodhall Spa South J B Challen,A Denham, Elgood, CHV Elliot, M Fyshe, Gillieson, J Richmond, Wylde
1964 Gleneagles Scotland CHV Elliot, Everard, M Fyshe, V Gaskell, E Geary, Hon.E Lomax,Marston, H Wyld
1965 Worpleston South R L Brinton, J B Challen, A Denham, M Fyshe, V Gaskell, E Ker, J Lightonler,E Lomax
1966 Royal Liverpool South S Elliott, M Fyshe, D E Geary, E Ker, J Lightonler, M Nelson, G Strang
1967 Hunstanton South S Elgood, CHV Elliott, M Fyshe, V Gaskell, E Lomax, M nelson, J Sheppard, J Stevenson
1968 Gleneagles North P Cartwright,M Fyshe, V Gaskell, A Grewcock, J Lightonler, E Lomax, D Stevenson, R Strang
1969 Wentworth South P Cartwright,P Gascoigne,V Gaskell, J Gee, M Fyshe, J Peppercorn, G Strang
1970 Ganton South P Cartwright, M Fyshe, E Ker, M nelson, A Peppercorn, D Stevenson, R Strang, M Toogood
1971 Blackwell South P Cartwright, J Gee,P Gascoigne, J Hughes, E Ker, J Stevenson, M Toogodd, J Wenyon
1972 Turnberry Midlands V Baker, P Cartwright, A Gee,P Gascoigne, I Watson,J Wenyon,J Stevenson,E Evans
1973 Wentworth South D Chadburn,E Evans,P Gascoigne,A Gee,P Gray,N Keford,E Lomax,R Redfern
1974, Tynemouth Midlands H Dural,A Evans,G Gascoigne,G Gotla,G Gray,Hon mrsLomax,E J Wenyon
1975 Woodhall Spa South H Duval,C Andrews,S Dalziel,E Evans,G Gascoine,J Gee,D Gotla, G Gray
1976 Gullane South R Duval,G Gascoigne,Hon A Gee,D Gotla,G Gray,W Howard,H Hughes,THorne
1977 West Hill South D Chadburn,V Cotteril,J Duval,P Gotla,P Gray,D Stvenson,J Thorne,J Wenyon
1978 Darlington Scotland Gray,J Gee,Chatterton,Thorne,P Gotla, J Wenyon,A Evans, Cotterill
1979 Copt Heath South Gee, Chatterton,Thorne,Gotla,Cotterill, Wenyon,Evans, Gray
1980 Whitecrags North Mansfield,Gray,beddinton,Glover,Thorne,Cotterill,Gascoigne,M Fyshe
1981 Woking North Mansfiled,Hix,Gee,Chatterton,Gray,Cotterill, Gotla, Thorne
1982 Royal Birkdale Midlands Hix,Large,Hutcheson,Mansfield,Gary,Thorne,Gee,Gotla
1983 Woodhall Spa Scotland Hix, Thompson,Chatterton,Large,Gary,Mansfield,Thorne,Hutcheson
1984 Gullane Midlands Thompson, Thorne,Hix, Gray,Chatterton,Gee,Nicholl,Large
1985 Woking North Thompson,Thorne,Hix, Gray,Chatterton,Gee,Gray, Nicholl
1986 Carlisle Jointly held Thompson,Thorne,Hix,Gray,Large,Herbert,Hall,Wenyon
1987 No venue Midlands Jackson,Hix,Armstrong,Gray,Thompson,Thorne,GeeChatterton
1988 West Kilbride Scotland Hix, Jackson,Thompson,Thorne,Armstrong,Ferguson,mansfield
1989 Deal South Hix,Mtchell,Thompson,Thorne,Willets,Abbott,Armstrong,Gray
1990 Stockport Scotland Hix,Thompson,Mitchel,Thorne,Large,Brown,markin,Harris
1991 Sherwood Forest Scotland Thompson,Large,Hix,Mitchell.annison,Jackson,Davis,Harris
1992 Ballater Scotland Thompson,Farrow,Hix,Mitcell,Jackson,Harris,mackinnon,Large
1993 Frilford Heath Scotland A Thompsom, R Farrow, B Hix, S Bassingdale, S Armstrong, J Stockham, J Mackinnon, D Harris
1994 Whtley Bay Midlands C Thomas, R Farrow, A Thompson, S Bassingdale, E Annison, G Palmer, C Means, S Armstrong
1995 Sleaford North G Palmer, E Annison, S Pidgeon, R Farrow, A Thompson, B Hix, P Martin,
1996 Gullane Scotland R Farrow, A Thompson, J Mackinnon,G Palmer,S Bassingdale,S Westall, C Thomas,B Jackson
1997 Littlestone South R Farrow, S westall,P Meadows, C Means, B Jackson, C Thomas, S Pidgeon, J Mackinnon,
1998 Moortown North S Westall, R Farrow, C Means, C Thomas, E Annison, A Booth, S Bassingdale,R Pike
1999 Woodhall Spa South S Timberlake, S Westall, E Annison,C Means, A Booth, R Farrow, A Thompson,C Thomas
2000 Nairn Dunbar South S Timberlake,S Westall, A leggate, C Means, A Dawson, M Wilson, R Broughton, R Farrow
2001 Frilford Heath South S Westall, A Dawson,P West,K Horberry,D Parker,S Timberlake,R Farrow,C Thomas
2002 Seaton Carew Scotland C Gibbs,S Westall,S Timberlake,D parker,J Johnson,P West,A BoothS Pidgeon
2003 Lilleshall Scotland D Parker, A Burtt,S Timberlake,A Dawson,C Gibbs,A Booth,,P West, C Means,
2004 Strathmore Scotland V Saunders,S Pidgeon,A Booth,R Farrow,A Dawson,P West,D Parker,S timberlake
2005 Hayling Island North V Saunders, A Dawson, D Parker, A Booth, P West, R Farrow,C Gibbs ,S Westall
2006 Formby Scotland S Westall, G Snelson, A Booth, D Backhouse, D Parker, A Stockdale,P WestP Parker
2007 Royal Cromer North D Parker. A Stockdale, P Parker, A Booth, D Backhouse, B Belcher, S WEstall, P West
2008 Southerness Scotland P West, P Parker, A Burtt,J Walter, J Collingham, J Ashmore, J Doleman, A Dawson
2009 Bath Scotland J Ashmore, J Melville, P West, J Walter, D Parker, A Stockdale, A Dawson,P Parker
2010 Seascale Scotland J Melville, J Ashmore, G Curley, A Stockdale,P West, J Walter, J Doleman, P Parker
2011 Wellingborough South J Melville, J Ashmore, C Gibbs, A Booth, P West, J Walter, C Ireland,A Stockdale
2012 The Hirsel North J Melville, J Ashmore, C Wild, K Lobb, J Walter, P West, G Curley, C Ireland,
2013 North Hants North J Melville, J Ashmore, C Wild, C Gibbs, M Maclaren,J Walter, G Curley, K Lobb
2014 Wallasey South H Lowe, M Maclaren,C Gibbs, J Walter, S Spencer, C Harrison, C Ireland, C Wild
2015 Sherwood Forest North J Brown, H Lowe, M Maclaren, L Shaw, S Spencer, C Harrison, C Wild, S Penfold
2016 Panmure North J Brown, L Shaw, H Lowe, C Wild, M Maclaren, S Spencer, D Warren, S Sketcher
2017 Frilford Heath Midlands J Brown, H Lowe, D Warren, S Spencer, T Bourne, M Maclaren, C Wild, C Harrison